середа, 6 квітня 2016 р.

Робимо клумби!

   Квітники - це основа всього ландшафтного дизайну будь-якого, навіть самого маленького ділянки. Підбір рослин для клумби має велике значення, але основа клумби - це її форма і стиль. Звичайно, клумби можна придумати будь-якої форми, вони можуть бути круглими, овальними, прямокутними, каплевидними або хвилястими - зигзагоподібними, але треба пам'ятати основне правило - всі форми клумб повинні відповідати формам ділянки та всіх будівель на ньому, інакше може виникнути візуальний дисонанс.  Всі форми клумб повинні бути максимально простими.
   Клумби можна виготовляти, застосовуючи будь-які конструкції, найнесподіваніші. Невеликі неординарні квітники можна сплести з вербових лозин у вигляді корзинки (чи використовувати готові вироби). Їх укріплюють на землі по колу, між ними прокладають поліетилен і засипають родючий ґрунт, в який висаджують квіти. Чудово виглядає квітник, виготовлений з жердин, які складають квадратом. Не менш цікавий дизайн квітника, виконаного з колоди. Якщо видовбати серцевину колоди, засипати туди гравій і землю, висадити підходящі за розміром і цвітіння рослини, то вийде чарівна міні-клумба.
   Є багато варіантів як зробити квітник: це і каскад з прямокутних підставок, і бетонні готові форми і просто вільний квітник в траві, облямований битою цеглою. Надзвичайно оригінально виглядає квітник, розташований в старих пнях, де вони виглядають несподівано і красиво. Відмінно виглядають квітники, влаштовані на грядках, посаджені в спеціальні квіткарки різноманітних форм, розмірів, і виконані з різних матеріалів. Для більшої оригінальності і щоб заощадити місце на ділянці, квітники можна влаштовувати на різновисоких опорах, невеликі клумби зміцнити на поручні огороджень будівель на ділянці, або закріпити на їх стінах. Самими традиційними, класичними квітниками є круглі чи квадратні клумби, влаштовані на газонах і галявинах, включаючи вертикальні багаторівневі насадження.
   Сьогодні з'явилися нові форми квітників - висаджені в різних рівнях, сходинками зі зростаючими в середині високими квітами, а також, пухнастими, низькими і візерунчастими. Поширені і вільно ростуть квіти, огороджені низьким парканчиком або маленькими камінчиками, і просто вільно зростаючі серед газону. Але завжди в моді і старі декоративні елементи, наприклад, розміщення оригінальних фігурок в центрі клумби і ростуть навколо них повзучі квіти.
   Вільні квітники відрізняються пейзажній плануванням, в такому випадку квіти та екзотичні рослини висаджують вільною композицією, іноді на газоні, іноді на вільних просторах ділянках. Для того щоб квіти не розповзалися, їх облямовують маленькими вініловими бортиками, які практично вкопують у землю - над землею залишають невеликі ділянки заввишки 2-4 сантиметри. Можна влаштувати лінію огорожі з щебеневої або гравійної засипки. Як правило, вільні влаштовують квітники у вигляді бордюрного обрамлення, чого б те ні було, наприклад, доріжок або алею.
   Щоб заощадити площу ділянки та облаштувати його квітниками, підходять вертикальні клумби. Для того щоб влаштувати їх необхідно придбати геосітки або георешітки, зміцнюючи їх на спеціальних опорах. З допомогою спеціальних пластмасових кліпс-кріплень і хомутів, на сітку одягаються своєрідні кишені, виготовлені з тієї ж геосітки, в них засипають землю і висаджують дрібні квіти.
   Зверніть увагу! Перед тим як зробити клумбу такого типу, до кишеньках проводять іригаційні трубки, через які рослини будуть забезпечуватися водою і добривами.
   Незвичайні квітники можна облаштувати, якщо вибрати неординарне огорожу і просто вкопати в землю, це може бути колесо від воза, гумова шина, валізу або навіть стара взуття.
І саме в цій підгрупі квітників у вас є можливість зробити цікавий квітник непростий форми. Для цього потрібно вибрати незвичайне огорожу, тобто предмет, який буде грати роль огорожі. Його треба вкопати в землю або просто покласти на неї. Приклади таких огорож - стара човен, валізу або тележное колесо (для мініатюрних рослин).

Немає коментарів:

Дописати коментар