середа, 22 лютого 2017 р.

22.02.1017



Творчість Василя Сухомлинського. Вчинок персонажа. В. Сухомлинський «Кінь утік».


Підготувала вчитель 3 класу
Прошівської ЗОШ 1-2 ст.
Конопніцка Х. М.





2017

Тема: Творчість Василя Сухомлинського. Вчинок персонажа. В. Сухомлинський «Кінь утік». Прислів’я.

Мета: Удосконалювати навички читання; учити активно думати, контролювати власне розуміння тексту; спонукати до роздумів над тим, яке значення має для них матеріал тексту; розвивати вміння висловлювати оцінні судження про вчинки героїв; виховувати потребу справжньої дружби.

Обладнання: Смайлики, портрет В. О. Сухомлинського, відео фізкультхвилинки,  картки зі словами, «Асоціативний кущ», «Чистомовки», презентація до уроку, листи, конверт, гра «Сонечко», кубики, клубок ниток.

Тип уроку: Комбінований.
 

Хід уроку

I. Організаційний момент

Ранок! Сонце в небі піднімається!

Наш третій клас з гостями вітається!
– Кому дозволимо стати першими?
– Так, спочатку краса, а потім сила.

1. Створення емоційного настрою уроку
Рефлексія настрою учнів.
- Діти, з яким настроєм ви прийшли на урок? (показують смайликами)
- А щоб гарним був настрій, потрібно потрудитися. Побажаємо один одному успіхів.
Учні хором: Щоб урок пройшов цікаво, всі беремося до справи.


II. Мовна розминка

1. Вправи для правильного дихання
– Понюхай квіточку.
– Подми на кульбабку.

2. Чистомовка (за картками)



3. Гра «Знайди дерево»
Іду берегом річки.(Дуб).
Я маю свій буквар.(Бук).
Гра була дуже цікава.(Граб).



III. Перевірка домашнього завдання

1. Інтерактивна вправа «Мозковий штурм»
– З творчістю якого письменника ми продовжили знайомитись на минулому уроці?
– Що ви запам’ятали по нього?
– З яким твором ми познайомились?
– Яка його головна думка?
– Чи зробили ви висновки для себе?


IV. Мотивація навчальної діяльності

1. Розповідь учителя
- Отже, потрібно менше говорити про гарні справи, а краще їх робити. Саме це розуміння прийшло до нас на минулому уроці.
- Сьогодні пропоную вам відкрити свої серця для нового розуміння, а якого саме, ви зрозумієте, попрацювавши в групах.
Кожна група отримує аркуші із надрукованими на них словами. Ваше завдання за
2 хв. скласти з цих слів прислів’я і пояснити його зміст.

2. Робота в групах
(Діти складають прислів'я).
– Друзі пізнаються в біді.
– Нових друзів май, старих не забувай.
– Дерево міцне корінням, а людина – друзями.
– Без вірного друга велика туга.
Якою темою можна об’єднати їх?



V. Повідомлення теми і мети уроку

- Як ви розумієте слово «дружба»?
- Підберемо слова, які допоможуть нам зрозуміти, що таке дружба і яким повинен бути справжній друг.

1. «Асоціативний кущ»
Дружба:
Захист, підтримка, правдивість, допомога, розуміння, збереження таємниці.



2. Робота з тлумачним словником
- Зазирнемо до тлумачного словника. Як там пояснюється значення добре відомого нам слова "дружба".
Дружба – це добрі, приязні стосунки на основі взаємної прихильності, відданості.


3. Бесіда
– Чи маєте ви таку прихильну і віддану людину?
– Яким по вашому повинен бути справжній друг?

4. Прогнозування
- Спробуйте визначити за темою нашої розмови, про що піде мова в оповіданні В.Сухомлинського «Кінь утік».

VI. Фізкультхвилинка (відео)


VII. Робота над оповіданням

1. Читання оповідання вчителем

– Чиї прогнозування справдилися?
– Які у вас виникли почуття? (обурення, жаль, сором, тривога)

2. Інтерактивна вправа «Кубування»
На ваших столах є кубик. На кожній стороні кубика зображений чи написаний певний символ, кожен з вас кидає кубик, пояснюючи з чим пов’язане дане оповідання за символом, який до вас потрапив.




3. Словникова робота
– Читання слів «луною» за вчителем».
Віталик, розголошуєш, розв’язування, запанувала.
Розповідати, подив, вогнегривий, обурення.
– Читаємо з різною інтонацією (здивовано, радісно, сердито)
– Прочитайте дієслова, іменники.


4. Читання «ланцюжком»
– Чому Віталик показав записку вчителеві?

5. Аналіз змісту з елементами вибіркового читання
– Який урок тривав у класі? Прочитайте.
– Як учитель оцінив вчинок Віталика?
– А однокласники?
– Чому Віталик почервонів?
– Прочитайте відповідь Петрика?
– Про що вона свідчить?
– Розгляньте малюнок. Спробуйте розпізнати героїв.
– Яка розмова відбувається між хлопцями?

6. Характеристика дійових осіб
– Чиї вчинки ви схвалюєте?
– Чиї вчинки викликають обурення?
– Чи справжніми друзями були хлопці?
– Хто порушив гарні стосунки?

7. Гра «Лист герою»
(листки із записами закладаються у великий конверт)
Дайте поради кожному герою.



8. Тест «Чи були такі речення у творі»

1. Віталик сидів на останній парті. +
2. У класі стояла тиша. -
3. Візьми записку, на перерві почитаєш. +
4. Хлопчик тихо передав записку. -
5. Тепер він зрозумів, що вчинив негарно. +
6. На перерві хлопчики порозумілися. -


9. Гра «Розвідники»
– Скільки разів у оповіданні вжито імена? (16)









VIII. Підсумок уроку

1. Гра «Мікрофон»
– Чому вчить це оповідання?
– Який вибір ви зробили сьогодні для себе?

2. Гра «Сонечко»

3. Вправа «Чарівний клубок»
- Для підведення підсумків нашого уроку я пропоную вас утворити коло. В моїх руках клубок, який допоможе нам підсумувати все почуте, ніби ми прожили життя Сухомлинського.
·         В. О. Сухомлинський – це чудовий письменник, учитель від Бога, прекрасна людина… ( передаю клубок далі, на якому слові зупинилися, тим словом починається інше твердження).
·         Бо В.О. Сухомлинський був……




IX. Домашнє завдання
1. Виразно читати, відповідати на запитання.
2. Переказати від імені одного з героїв.






Немає коментарів:

Дописати коментар