Урок-казкова подорож
з літературного читання
3 клас
Тема:
Мар’яна Савка «Казка про Старого Лева»
(скорочено)
Підготувала вчитель 3 класу
Прошівської ЗОШ 1-2
ст.
Конопніцка Христина
Михайлівна
2017
Тема: Мар’яна Савка «Казка про
Старого Лева» (скорочено).
Мета : Ознайомити дітей із творчістю Маряни
Савки, поглибити
знання учнів
про казку як художній твір, у якому вигадка і фантазія служать засобом
вираження суджень народу про життя; розвивати вміння розрізняти літературну казку;
прищеплювати читацький інтерес до казок; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати мудрість, кмітливість, доброту.
Обладнання: презентація 1 (біографія), 2 (текст казки), відео «Казка
з Татом. Казка старого лева», мелодія «Казкова», ілюстрація лева,
пазли-розмальовки, розсипані прислів’я, кольорові олівці, мікрофон, таблиця
складів, друковані записи на дошку, відео «Фізкультхвилинка», «Скринька
вражень» із листочками.
Тип уроку: комбінований
Жанр уроку: казкова подорож
Форми проведення уроку: колективні, групові,
індивідуальні
Особливості проведення
уроку: урок розроблено з
використанням інтерактивних технологій, з використанням ІКТ, високою фізичною
активністю учнів, з високою самостійною підготовкою учнів до уроку.
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЯ УЧНІВ ДО УРОКУ.
·
Учні хором повторюють
слова – налаштування на урок.
Я школяр, я особистість
творча,
я думаю, замислююсь,
аналізую,
висловлюю свої думки, я
хочу знати …
Вчитель.
- І тільки за
таких умов нам наприкінці уроку нам вдасться досягнути мети . А значить стати
ще розумнішими, добрішими, мудрішими, кмітливішими. Тому – до роботи.
II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
В чарівну країну вирушимо
разом.
Всі перешкоди подолаємо,
Багато нового й цікавого дізнаємось.
·
Інтерактивні
вправи «Мікрофон» ,« Я замість вчителя»
(використовуючи мікрофон , учні замість вчителя задають
питання одне одному за темою « Казки», можливі питання :
- Що таке казка?
– Які казки бувають?
– Які казки ми з вами читали народні (авторські)? та ін.)
IV. РЕЛАКСАЦІЙНА ХВИЛИНКА
(під звуки спокійної мелодії діти виконують
рухи за вчителем – вправи,
які сприяють відтворенню енергії :
*потягувати руки вверх
* тягнутися із витягнутими руками вверх
*повільні нахили із прямими руками в сторони)
V. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ
- Сьогодні на уроці ми помандруємо країною казки, будемо
зупинятися на певних станціях ,виконувати цікаві завдання, які підготувала нам
казкова країна.
У
казкове місто час вирушати,
перешкоди
всі пройдем,
А
хто буде сумувати
-із
собою не візьмем.
·
Вправа
«Сходинки»
Зразок таблиці складів на дошці.
Завдання: зійти вниз з верхньої сходинки до нижньої
почергово.
·
Гра
«Рими»
До поданих слів дібрати рими.
Король –
Місто –
Казочка –
ФІЗХВИЛИНКА (відео)
VІ . РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ
Ознайомлення
із біографією письменниці Мар’яни Савки (за презентацією)
Робота над казкою Мар’яни
Савки «Казка про Старого Лева»
·
Робота над загадкою (при вірній
відповіді – малюнок на екрані)
Непроста у нього роль —
Між звірей він, як король:
Грива жовто-золота,
Має довгого хвоста.
Хоч і схожий він на кицю,
Кожен звір його боїться.
Хто сховався між дерев?
Це, звичайно, грізний…(лев).
·
Гра
«Чарівні пазли»
(діти повинні зафарбувати
частинки пазлів, та скласти повноцінний малюнок)
·
Перегляд відео «Казка з Татом. Казка про
старого лева»
-
Хто є головним
героєм казки?
-
Яке українське
місто згадується в казці?
-
Які ще міста були
згадані у казці?
·
Словникова робота. (слова записані на дошці)
Шпондерок – запечене сало, м'ясо.
Палати - великий, багатий
будинок із численними кімнатами; палац;
Мансарда - це експлуатована частина будівлі,
огороджувальні конструкції якого одночасно виконують функції даху.
·
Читання казки учнями. (за презентацією 2)
-
Ланцюжком
-
Зі зміною гучності читання
·
Робота в парі.
— Поставте за
змістом казки 2–3 запитання своєму сусідові по парті.
·
Гра
«Склади прислів’я»
(учні
продовжують прислів’я, які «розкиданими» по дошці)
Казка — вигадка , як на світі жить.
Казки маленькі, та в ній щось повчальне зрозумій.
Казка вчить, та розуму в них багато.
V. ПІДСУМОК УРОКУ «СКРИНЬКА ВРАЖЕНЬ». ЕМОЦІЙНА
РЕФЛЕКСІЯ УРОКУ
Учні
називають (складають в скриньку) свої
враження від уроку.
(звучить мелодія «Казкова»)
·
Гра
«Мікрофон»
— Поміркуйте,
чому ми читаємо казки, за що ми їх любимо?
VІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
—Намалювати
свою ілюстрацію до казки.
Немає коментарів:
Дописати коментар